KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12634185
*
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2019
kl 19:56:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 18:59:49
1
600 kr
25/6 20:06:49
2
700 kr
1/7 19:40:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 18:59:49 | 1 | 600 kr |
25/6 20:06:49 | 2 | 700 kr |
1/7 19:40:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37